גאדג'ט - אתר הגאדג'טים בישראל - נגנים, דיוידי, סיגריות אלקטרוניות, משחקים, אבזרי ריגול מוצרי האזנה, מסכים, שעונים טלפונים סלולארים, סמארטפון, מערכות ניווט לרכב, ספר אלקטרוני, מחשב נייד גאג'טים חדשים

 

עוד קישורים

כתבות ומאמרים

כרטיסי זיכרונות כרטיס זיכרון למכשירים אלקטרוניים


הגורמים העיקריים שמשפיעים על מחירו של כרטיס הזיכרון הם סוג הכרטיס, הנפח והמהירות שלו. יש לחשב יחס עלות תועלת - מחיר ליחידת איחסון (ג'יגה בייט) לפני קניה ואין ביכולתנו להגיד מהו היות ובכל עת יש שינוי מצב.


סוגים של כרטיסי זיכרון :

* קומפאקט פלאש (Compact Flash) או CF גדול ביותר מבחינה פיזית. הוא גם נחשב לכרטיס האמין והעמיד ביותר. מגיע במגוון מהירויות ונפחים של עד 16GB לכרטיס. קיימים שלושה סוגים של כרטיס CF: כרטיס Type I, הנפוץ ביותר, בעובי של 3.3 מילימטרים, כרטיס Type II, בעובי 5 מילימטרים, שהולך ונעלם ובאותו עובי קיים גם MicroDrive, כרטיס זיכרון שהוא בעצם כונן קשיח זעיר הקיים בנפחים של עד 16GB.     * סיקיור דיגיטל  Secure Digital כרטיס זיכרון המכונה SD . גרסאות חדשות (גירסה 2.0 שנקרא SDHC – Secure Digital High Capacity) בנפחים של מעל 2GB, מתאימים רק למכשירים התומכים ב-SDHC. ישנן שתי גרסאות נוספות: האחת היא SD Mini הקטן יותר והשנייה היא כרטיס Micro SD . 
* ממורי סטיק מקל הזיכרון , Memory Stick הקרוי גם MS, קיימת גרסה Memory Stick Pro . גירסה קצרה יותר קרויה Memory Stick Pro
 * אקס די כרטיס זיכרון Duo . XD יקר יותר מהאחרים .
* כרטיס זיכרון סמרט מדיה SM Smart Media: נדיר מאד , שימושי במכשירים מועטים.

 מהירויות של כרטיסי זיכרון :

המהירות מבטאת יכולת קריאה של מידע קיים ויכולת כתיבת מידע חדש (שמירת נתונים על הכרטיס).נמדדת במגה בייט לשנייה, מדידת מהירות הזיכרונות נעשה בכפולות של 150KB/Sec, כך שכרטיס במהירות של x60 מציין מהירות של 60 כפול 150KB לשנייה. כרטיס במהירות של x60 עולה מעט יותר . נפח אחסון של כרטיס זיכרון בכל עת יש שינוי ביחס של עלות תועלת הכוונה היא מהו הכרטיס המשתלם ביותר שהו יחידת נפח אחסון עולה פחות.

לכל מכשיר אלקטרוני אשר נדרש לו כרטיס זיכרון יש את סוג הכרטיס זיכרון בו הוא תומך, לעיתים בסוג אחד ולעיתים במספר סוגים. לעיתים יש הגבלה של נפח ולפעמים לא. יצרניות בעולם מפתחות כרטיסי זיכרון קטנים יותר, זולים יותר ומהירים יותר, המכילים נפח גדול יותר אשר יוצאים לשוק ומציפים אותו בהמוניו. גודלו של כרטיס הזיכרון קובע את מספר התמונות או המידע אותו נוכל לאגור ע"ג כרטיס יחיד.

מהו כרטיס הזיכרון?
כרטיס הזיכרון הנפוץ הוא מסוג פלאש (Flash) אשר ממנו ניתן לקרוא מידע וגם לכתוב עליו או להוסיף לו מידע.
זהו זיכרון מהיר, ניתן לכתוב עליו מחדש עד כ-100 אלף פעם עד שהוא מתבלה. הוא לא צורך זרם במצב מנוחה וגם במצב של קריאה או כתיבה.


 

בעקרון, ניתן להשתמש לכל מכשיר בקורא כרטיסי זיגרון אשר מאפשר למשתמש אוניברסליות וקריאה של סוגים שונים של כרטיסי זיכרון.