גאדג'ט - אתר הגאדג'טים בישראל - נגנים, דיוידי, סיגריות אלקטרוניות, משחקים, אבזרי ריגול מוצרי האזנה, מסכים, שעונים טלפונים סלולארים, סמארטפון, מערכות ניווט לרכב, ספר אלקטרוני, מחשב נייד גאג'טים חדשים

 

עוד קישורים

כתבות ומאמרים

תקלות נפוצות במכשירים אלקטרוניים ופתרונם - גאדג'טים

בכל פעם שנרכוש מכשיר אלקטרוני כמו טלפון נייד, מצלמה, נווט  gps מחשב ניד, מחשב כף יד או כל או כל גדג'ט אחר, עומדת בפנינו הדילמה אם לבטח את המכשיר בביטוח מקיף אשר יכסה אותנו במקרה של אבדן , נזק או תקלה. דעה נפוצה המבוססת על הרגשה אומרת שפעם, יצרו מכשירים אמינים יותר שהתקלקלו פחות אך לתחושה זאת אין בסיס מדעי. כידוע, במהלך השנה הראשונה, יש למכשיר שקנינו כיסוי ביטוחי מפני תקלה במה שקרוי אחריות יצרן אולם יש לזכור שבמקרה של תקלה כתוצאה מנפילה או מכה או אפילו התרטבות, המכשיר אינו מכוסה. לאחר תום שנת אחריות יצרן, במידה ונחליט לבטח את המכשיר, בכל מקרה של תיקון במעבדת תיקונים עדיין חלה עלינו ההשתתפות העצמית אשר לעתים יכולה להגיע לסכומים גבוהים ובמכשירים ישנים זה בכלל לא משתלם.

תיקון תקלות במכשירים אלקטרוניים

בכל מכשיר אלקטרוני שאנו נתקלים בתקלה כדאי בשלב ראשון לנתח את הגורם. האם המכשיר קיבל מכה או נרטב, האם מקור נצלח המזין את המכשיר מחובר אליו היטב ותקין, האם הזיכרון (במידה ויש) הוכנס למכשיר באופן הראוי ויושב במקומו, האם המכשיר מוגן מפני וירוסים או סוסים טרויאניים חיצונים שייכולים לבצע שיבושים בתוכנה שלו. לאחר שניסינו לאתר את הבעיה ולסדר את הדורש סידור כמו לדוגמה הכנסת הזיכרון למקומו בצורה מיטבית או חיבור מקור המתח, החלפת סוללות, הפיכת הסוללות בכוון הנכון וכו, יש לנסות להדליק מחדש את המכשיר ולראות אם המכשיר תקין כעת. במידה ולא, ננסה לראות אולי המכשיר נפל, קיבל מכה פיזית, יתכן ורכיבים פנימיים נשברו או התנתקו ממקומם. יתכן והמכשיר נרטב מגשם או ששהה זמן ממושך בקרבת נוזלים, במקלחת וכו'. במקרה כזה, הנזק למכשיר יכול להיות קריטי היות ובשלב ראשון נוצר במכשיר קצר פנימי שיכול לשרוף רכיבים ובהמשך יצטבר על המעגל המודפס קורוזיה (שיתוך) ואז המכשיר לא יתפקד יותר. האלטרנטיבה לשירות התיקונים של החברות של יצרן המכשיר הן מעבדות שירות פרטיות או מעבדת תיקונים פרטית אשר מציעות תיקונים נקודתיים ולרוב גם אחריות עליהם. הדברים אמורים לגבי תקלות בנגני mp 3 או תקלות בנגני mp4 או תקלות בטלפונים ניידים, או תקלות במחשבי כף יד או תקלו במחשב נייד או תקלות בטלפון נייד.

החלפת מסך למחשב נייד

 

סוגי תקלות נפוצות

במכשירי טלפון ניידים, מעבר לנזקים המוכרים, קיימות כמה תקלות נפוצות שנגרמות כתוצאה מנפילה, חבטה וכדומה. שתי התקלות הכי "מציקות" ושכיחות בטלפונים ניידים ובמחשבי כף יד (Pocket PC / pda). הראשונה היא תקלה בתקשורת Wi-Fi, בה המכשיר לא מאפשר גלישה באמצעות התחברות לראוטר אלחוטי או Access Point. על מנת לוודא אם אכן קיימת תקלה מומלץ לכבות ולהפעיל מחדש את הWi-Fi במכשיר, יש צורך לראות אם אין זיהוי של רשתות אלחוטיות או יש זיהוי ולמרות שכך לא ניתן להתחבר אליהן. התקלה הנפוצה השנייה היא תקלה בנווט GPS. שבחלק מהמקרים היא נגרמת לרוב כתוצאה מתקלת תוכנה, (מערכת הפעלה או תוכנת ניווט). במקרים רבים, כאשר במכשיר אלקטרוני או גדג'ט כל שהוא, קיימת תקלה קריטית, הטכנאי לא מתעסק ברמת הרכיב אלא מחליף לוח שלם של רכיבים עם המעגל המודפס. כך גם לגבי לוח מקשים או צג של מכשיר שיצאו מכלל שימוש. כמה עצות שימושיות למניעת תקלות מיותרות: הקפד שהמכשיר ישאר יבש, אם במקרה המכשיר נרטב מעט, הסר את הסוללה, נגב היטב את כל מה שניתן לניגוב, לאחר הייבוש ניתן להחזיר את הסוללות. להימנע מהכנסת אבק למכשיר ובמידת הצורך לנגב מאבק. להימנע מאחסון המכשיר במקומות חמים. טמפרטורות גבוהות מזיקות למכשיר ולסוללה. אין לפתוח את המכשיר שלא לצורך או שלא על ידי טכנאי מוסמך. יש למנוע טלטול, מכה או נפילה של המכשיר. לא להשתמש בכימיקלים או סבונים לניקוי המכשיר. צור גיבוי של הנתונים החשובים שנמצאים במכשיר כגון אנשי קשר או לוח שנה. הרחק את המכשיר מהישג ידם של ילדים קטנים.  סוגי מעבדות תיקונים לגאג'טים: מעבדה לתיקון dvd לתיקון תקלות  ב DVD, מעבדה לתיקון סיגריות אלקטרוניות לתיקון סיגריות אלקטרוניות, מעבדה לתיקון אבזרי ריגול  תיקון מוצרי מכשירי האזנה לתיקון תקלות באבזרי ריגול מוצרי האזנה מכשירי האזנה, מעבדה לתיקון מחשבים תיקון תקלות במסכים, תקלות בשעונים, מעבדה לתיקון תקלות בטלפונים סלולארים, מעבדה לתיקון תקלות במערכות ניווט לרכב, מעבדה לתיקון תקלות בספר אלקטרוני, מעבדה לתיקון תקלות במחשב כף יד.