גאדג'ט - אתר הגאדג'טים בישראל - נגנים, דיוידי, סיגריות אלקטרוניות, משחקים, אבזרי ריגול מוצרי האזנה, מסכים, שעונים טלפונים סלולארים, סמארטפון, מערכות ניווט לרכב, ספר אלקטרוני, מחשב נייד גאג'טים חדשים  

 

עוד קישורים

כתבות ומאמרים

הסיבות לקניית מק

 


הרבה פעמים כשמקיסטים מנסים לשכנע מישהו לעבור למק, הם לא מזכירים נקודות שנראות בעיני מאוד משמעותיות. הנה חמישה דברים במק שעשו את החיים שלי טובים יותר

4. אפליקציות (תוכנות):
המון אנשים (ביניהם אני) אוהבים להתקין תוכנות בלי סוף: מסקרנות, מהרצון להתנסות, וסתם כי זה כיף. יש עם זה בעיה גדולה. גם אם אתם בטוחים שלא, סביר להניח שחצי מהתוכנות שהתקנתם/תתקינו בחייכם ב windows נגועות בוירוסים. האהבה הזו להתקנת תוכנות גרמה לי לפרמט את המחשב שלי אין ספור פעמים. מכיוון שבמק אין וירוסים, אתם יכולים להרגיש חופשי להתקין תוכנות מבלי לחשוש אם הן מסכנות את המחשב שלכם. ב windows, כדי להתקין תוכנה, צריך לעבור את "טקס האשף" שאיכשהו תמיד גרם לי להרגיש שהתוכנה מפילה עלי את האחריות בנוגע למה שהיא הולכת לעולל למחשב שלי. ובכלל, התהליך הזה פשוט מציק. אותו אשף מופיע גם כשרוצים להסיר תוכנה. "אתה בטוח שאתה רוצה להסיר את התוכנה?" אמ, עכשיו כשאתה אומר את זה. במק (לרוב) התקנת/הסרת תוכנה היא תהליך של קליק אחד + הזזה קלה של היד: פשוט גררו את האפליקציה לתיקיית האפליקציות. זה הכל. התוכנה מותקנת. רוצים להסיר אותה? זרקו אותה לפח. עוד בעיה עם התקנת תוכנות ב windows, היא שתוכנות בדרך כלל משאירות המון זבל במחשב, גם אם מחקתם אותן. הדבר גורם עם הזמן להורדת הביצועים של המחשב, וזה בא לידי ביטוי בעיקר במהירות. גם מהסיבה הזו הרבה אנשים נוטים לפרמט את המחשב שלהם לעיתים תכופות. במק זה לא קורה הרבה, וגם כשזה קורה, זה לא משפיע על הביצועים של המחשב. גם אם תגיעו למצב שיש לכם ג'יגה אחד פנוי במחשב, המק עדין ירוץ. עוד משהו שחשוב לציין: אפליקציות למק בדרך כלל מעוצבות היטב וקלות לשימוש.

5. מלך היופי:
איימק, המחשב השולחני של אפל, הוא הדוגמא הטובה ביותר לכך. אפל עצבה את האיימק כמחשב "all in one" – הכוונה היא שבמקום שהמסך, מארז המחשב, מצלמת האינטרנט, קורא הכרטיסים, הסטיק של הבלוטות'/wifi וכו', יהיו מוצרים נפרדים, באיימק הם כולם מרוכזים בתור מארז דק להפליא ומעוצב בקפידה. העיצוב הזה חכם, חסכוני, ויפה.

1. פשוט עובד:
כמה פעמים קרה לכם שתוכנה נתקעה למשך כמה דקות? עזבו. כמה פעמים קרה לכם שתוכנה נתקעה ותקעה איתה את כל המערכת על הדרך? ב windows זה קורה המון, וזה בלתי נסבל. גם במק תוכנות נתקעות, אבל זה קורה בתדירות נמוכה מאוד, וכשזה קורה, סביר להניח שהסיבה היא שאתם משתמשים בו זמנית בהרבה תוכנות – כי בכל זאת, אם הזיכרון במחשב שלכם קטן זה כבר לא תלוי במערכת ההפעלה. במק, אם תוכנה נתקעת, אתם יכולים בחופשיות להמשיך לעבוד עם תוכנות אחרות. כשתוכנה נתקעת במק היא לא משפיעה על שום דבר מלבד על עצמה. עוד דבר מעצבן ב windows זה שהמערכת עצמה נתקעת המון פעמים. למה לעזאזל אני צריך לחכות כדי שתיקיה תפתח? כדי שרשימת "all programs" תסיים להטען? כדי לעשות פאקינג קליק ימני? במק הדברים האלה לא קורים, הוא פשוט עובד.

2. אין וירוסים:
הרבה משתמשי מק טריים נוטים לשאול בהיסטריה איזה אנטי וירוס הם צריכים, תוכנות להסרת רוגלה, פיירוול, וכו'. אז זהו, שלא צריך. זה לא נכון להגיד שאין וירוסים למק, כי יש, אבל הם כל כך מעטים שהסיכוי שהמחשב שלכם ידבק בוירוס הוא ממש נמוך, כל כך נמוך שאתם לא צריכים לחשוב על זה אפילו. אחוז משתמשי המק בעולם הוא קטן מאוד ביחס למשתמשי windows, לכן לא משתלם למפתחי וירוסים לכלול את המקים כקהל היעד שלהם.

3. מקסימום יצירתיות:
מסיבה לא ברורה, המק גורם לאנשים כשרוניים להביא לידי ביטוי את הכשרונות שלהם בצורה יוצאת דופן. לא ברור אם זה בגלל העיצוב של המחשב, בגלל שהעובדה שהוא "פשוט עובד" חוסכת התעסקות בשטויות, או בגלל שהגישה של אפל משמשת כמקור השראה יעיל. קשה להגיד בדיוק מה יש באפל שגורם לקסם הזה לקרות. זיו קיטרו הרחיב על הנושא בפורום מק-איט.

 

כתבתו של מתן מוסרי

מתן מוסרי - מעצב גרפי