גאדג'ט - אתר הגאדג'טים בישראל - נגנים, דיוידי, סיגריות אלקטרוניות, משחקים, אבזרי ריגול מוצרי האזנה, מסכים, שעונים טלפונים סלולארים, סמארטפון, מערכות ניווט לרכב, ספר אלקטרוני, מחשב נייד גאג'טים חדשים  

עוד קישורים

כתבות ומאמריםמכשירי ניווט לרכב GPS


מכשירי GPS הם מצרך שימושי שכבר מזמן לא רק בשימושם של כוחות הביטחון וחובבי טיולים , ניתן למצוא אותם כמעט על כל דש-בורד של מכונית. מכשירי ניווט מאפשרים לחסוך זמן יקר, להגיע בדייקנות מנקודה לנקודה, בסיוע של קריינות והנחייה קולית יחד עם תצוגת מפה צבעונית ומפורטת.


מבנה ה GPS

מסך ל gps: רוב המסכים במכשירים הנמכרים בישראל הם בגודל 3.5" ומעלה. מסך גדול יותר יאפשר צפייה נוחה יותר בתצוגת הניווט, אך מייקר את המכשיר.

מעבד ל gps: המעבד הוא המוח של המכשיר, וככל שהוא מהיר יותר ובעל יותר זיכרון כך הוא יוכל להפעיל את תוכנת הניווט במהירות גדולה יותר, עיבוד הנתונים של המכשיר יהיו מהירים יותר.

אנטנה ל gps: האנטנה קובעת את איכות התקשורת עם הלוויינים, ומהירות הקליטה.


סוללה ל gps: רוב מכשירי ה GPS מופעלים בסוללה נטענת המובנית בתוך גוף המכשיר. חשוב לבחור מכשיר אשר זמן הסוללה שלו (ללא טעינה) יהיה רב ככל האפשר.  סוללות ל gps ניתנות להשגה בחנויות או באינטרנט.

עוצמת שמיעה במכשיר gps: מכשירי הניווט מורים את כווני התנועה והתראות באמצעות מערכת קולית, יש לבחור מכשיר אשר מאפשר לשמוע את הכוונותיו אשר עוצמת השמע שלו טובה.

אביזרים למכשירי נווט ל gps: מכשירי ניווט נמכרים בדרך כלל עם זרוע חיבור הנצמדת אל שמשת המכונית, מטען לרכב וכרטיס זיכרון עליו תוכנת הניווט. ניתן להשיג אביזרים נלווים ל gps . אנשים רבים שנוסעים לחו"ל ואמורים לנווט באזורים קשים משלבים מפות יחד עם מכשיר gps ליתר בטחון.

זיכרון והרחבת זיכרון: מכשירי ניווט מכילים כרטיס זכרון בנפח מינימאלי להפעלת תוכנות הניווט שלהם. במידה ונרצה להוסיף מפות של אזורים נוספים, נאלץ להרחיב את הזיכרון.
מערכת נווט ואיכון מבוססת על קליטת אותות ממספר לוויינים ייעודיים אותם שיגרה לחלל מחלקת ההגנה של ארצות הברית, המתפעלת את המערכת. הלוויינים סובבים סביב כדור הארץ ומשדרים אות שאותו קולט המקלט הקרקעי מארבעה לוויינים או יותר. על הקרקע מחושב המרחק בין המקלט והלוויינים, באמצעות נוסחה מתמטית למציאת המיקום המדויק של המקלט.

הוספת מפות ל GPS: ניתן לבצע הוספת מפות באמצעות הוספת תוכנה לכרטיס הזיכרון של המכשיר. הוספת מפות אירופה, הוספת מפות ארצות הברית, הוספת מפות דרום אמריקה, הוספת מפות אוסטרליה, הוספת מפות מזרח רחוק הוספת מפות אפריקה, הוספת מפות סקנדינביה. עלות הוספת מפות למכשיר gps משתנה ותלוי היכן מבצעים אותה.

 
תוכנת הניווט:
ישנם מספר תוכנות ניווט עירוניות וכן מספר תוכנות ניווט שטח או מפות טופוגרפיות. תוכנות הניווט נבדלות ביניהן בעיצוב הממשק ובצורת התפעול. הנוחות האישית של המשתמש, הוא שיקבע איזה תוכנה עדיפה. כדאי להתרשם מנוחות הממשק ולקרוא את מדיניות העדכונים של החברות ואופן העידכון שכן השיטת עידכון הנוחה ביותר היא דרך האינטרנט. עם תוכנת הניווט מגיעה חבילת מפות לאזור הרצוי, או לכמה אזורים. ניתן לרכוש את המכשיר עם מפות לאזור מסוים ובעתיד לרכוש כרטיס זיכרון עם חבילת מפות נוספת, לאזורים נוספים.

בעקרון, ניתן להשתמש לכל מכשיר בקורא כרטיסי זיכרון אשר מאפשר למשתמש אוניברסליות וקריאה של סוגים שונים של כרטיסי זיכרון.